AKTUALNOŚCI PDF Drukuj Email
  VENA FESTIVAL Łódź 2014 r.

W finale ogólnopolskim spotykają się najlepsze zespoły z poszczególnych województw w sztafetach 4x100m i szwedzkiej (100m, 200m, 300m, 400m). Możliwość występu w tej imprezie zapewniły sobie nasze dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5 w sztafecie 4x100m, które wygrały tę konkurencję podczas finału wojewódzkiego.
15 czerwca w Łodzi młode sprinterki rozpoczęły rywalizację od biegu eliminacyjnego i osiągnęły wynik 57,47s. Dał on prawo startu w biegu finałowym. W finale dziewczęta poprawiły swój rezultat z biegu eliminacyjnego o ponad sekundę uzyskując czas 56,30 i zajmując 6 miejsce w Polsce. Czas tego biegu jest nowym rekordem szkoły. Mistrzostwo Śląska, miejsce w finale podczas zawodów ogólnopolskich oraz rekord szkoły, pozwoliły dziewczętom sięgnąć po tytuł Lekkoatlety Szkoły Podstawowej nr 5 w roku szkolnym 2013/2014.
Gratulujemy młodym lekkoatletkom sukcesów sportowych i życzymy dalszych osiągnięć sportowych w kolejnym roku szkolnym. Opiekunem grupy była Marzena Gruchel. Skład zespołu finałowego: Witek Małgosia 6 b, Lis Wiktoria 6 b, Sornowska Joasia 5 b, Fular Oliwia 6 b.

LEKCJA W TEATRZE

13 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz trzeci uczestniczyli w Lekcji w Teatrze. Jest ona częścią cyklicznych spotkań w Teatrze Rozrywki, w trakcie których aktorzy przybliżają młodym widzom swoją pracę.
lekcja_w_teatrze_1
lekcja_w_teatrze_2

Odbyła się pod hasłem: reżyser - aktor – postać.  Spotkanie miało na celu przedstawić teatr w procesie twórczym. Aktorzy wyjaśnili uczniom znaczenie słowa: próba teatralna. Według nich jest to domena reżysera, który wraz z aktorami powołuje do życia dzieło teatralne. To próbowanie potencjalnych możliwości, improwizacja, poszukiwanie, odkrywanie, otwieranie drzwi do innego świata. Próba jest „spiritus movens” zdarzenia teatralnego, jest pierwszym widzem dla aktorów, inspiracją gwarantem ładu i poczucia bezpieczeństwa. W trakcie jej trwania stwarzana jest, niezbędną w pracy zespołowej, atmosfera wspólnoty, konsolidacji i odpowiedzialności. Procesy zachodzące podczas próbowania są skomplikowane i nieprzekazywalne. Są operacją odbywającą się na żywym organizmie ludzkim, na aktorze. Bazują na jego cechach psychofizycznych, ciele, intelekcie, technice gry, a także wrażliwości, intuicji i emocjach. Próby są żmudne i nużące, bywają też ekscytujące, absorbujące, barwne, odkrywcze i twórcze. Lekcja 3 jest zaproszeniem na teatralna próbę, w czasie której wszystko może się zdarzyć.
Polonistka, Beata Tumiłowicz – Dylong, wraz z kierownik artystyczną teatru, Magdaleną Skorupą, zaplanowały pięć lekcji, po jednej w każdym semestrze, by zapoznać uczniów ze wszystkimi zagadnieniami sztuki teatru. Przed nami jeszcze 2 spotkania: przestrzeń - inscenizacja, ruch - taniec.

BEZPIECZNE  WAKACJE

13.06.2014 r. to wbrew przesądom szczęśliwy piątek w naszej szkole. Był dniem wycieczek szkolnych, wyjść do teatru Rozrywki czy do Skansenu. To dzień, który upływał pod hasłem bezpieczeństwa. Beata Tumiłowicz–Dylong przy współpracy ze st. asp. Arkadiuszem Bieniem zaprosiła policjantów z Wydziału Profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.
bezpieczne_wakacje_1
bezpieczne_wakacje_2

Aspiranci przeprowadzili pogawędkę na temat bezpiecznych wakacji. Opowiadali o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą, poruszania się po drogach, pozostawania w domu i na osiedlowym placu zabaw podczas nieobecności pracujących rodziców. Uświadomili dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na nie każdego dnia. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym i z pojazdami wykorzystywanymi przez służby mundurowe.  Dziękujemy KMP w Chorzowie za współpracę i patronat nad naszą szkołą.

DNI EUROPY

Jak co roku w maju, w naszej szkole odbywały się imprezy związane z obchodami Dnia Europy.
W tym roku Polska obchodzi dziesiątą rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, więc tym bardziej chcieliśmy uczcić to wydarzenie. Klasy starsze brały udział w konkursach językowych – szkoła podstawowa z języka angielskiego, a gimnazjum z niemieckiego. Najlepsze klasy zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.
12 maja odbył się Konkurs Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii i Krajów Anglojęzycznych dla uczniów klas 4-6 SP. Opracowała go Monika Kalita-Szromek, a przeprowadziła Lucyna Jałowiecka-Porombka. Wśród klas czwartych najlepsza okazała się klasa 4 a, wśród klas piątych najlepsza była klasa 5 c, a szóstych klasa 6 e
Gimnazjum uczestniczyło w Konkursie Wiedzy o Kulturze Niemiec i Krajów Niemieckojęzycznych. Pytania przygotował Wojciech Niezgoda, a  konkurs przeprowadziła Monika Kalita-Szromek. Klasy, które najlepiej wypełniły zadania konkursowe to III C i I C.
Prezentacja Wojciecha Niezgody „10 lat Polski w Unii Europejskiej” zakończona była krótkim quizem z pytaniami dla uczestników. Drugą prezentację „Irlandia i Polska w Unii Europejskiej – analogie i różnice” przygotowała Monika Kalita-Szromek. Po obu częściach trafne odpowiedzi na zadawane pytania były nagradzane upominkami, które sponsorowali – Rada Rodziców i PZU. 
W tym roku po raz pierwszy młodsi uczniowie mogli również  uczestniczyć obchodach Dnia Europy. Klasa 2 e z nauczycielką języka angielskiego przygotowała występ, zaprezentowała piosenkę w języku angielskim i układ choreograficzny.
W obchody Dnia Europy włączyła się również biblioteka szkolna. Marta Jachimowska i Beata Szymura w każdej klasie 1-3 SP odczytały rozdział książki Stefana Potockiego „Droga miodowa” i ogłosiły konkurs plastyczny na wykonanie rysunku zabytku omówionego książce. Najlepsze prace zostaną wyróżnione.

WIZYTA GOŚCI Z ÓZD

W ramach współpracy miast partnerskich po raz kolejny grupa polskiej młodzieży gościła rówieśników z Węgier. W wymianie brało udział siedemnastu uczniów Zespołu Szkół Sportowych nr 1 i osiemnastu uczniów ze szkoły w Ózd. Opiekunami polskiej grupy byli: wicedyrektor szkoły Janusz Gajda, Anna Ząbkowska-Petka i Anna Dzianowicz.
wizyta_gosci_z_ozd_1

Uczestnicy programu spotkali się na Łysej Polanie 20 maja. Po serdecznym przywitaniu grupy polskiej i węgierskiej oraz  zakwaterowaniu w ośrodku „Rewita” w Zakopanem Kościelisku mlodzież pojechala pod skocznię narciarską na zboczach Wielkiej Krokwi, skąd podziwiala panoramę Zakopanego. W drodze uczestnicy zostali zapoznani z historią Zakopanego i okolic, z uwzględnieniem okresu, kiedy teren części Tatr należał do węgierskiej rodziny Homolacsów. Kolejnym punktem programu był spacer po Krupówkach, najbardziej znanym deptaku Zakopanego, i zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach, gdzie  młodzież wysłuchała historii powstania kościoła. Po kolacji uczniowie spędzili czas wokol ogniska przy dźwiękach  góralskiej muzyki. Atrakcją było pieczenie kiełbasek i taniec zbójnicki, którego uczono się pod okiem członków góralskiej kapeli.  Wieczór zakończył się dyskoteką.
Następnego dnia w godzinach porannych udano się do Aquaparku w Zakopanem, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać tatrzańską panoramę. Miłośnicy wodnego szaleństwa  korzystali z kilku zjeżdżalni, jacuzzi i basenów. Pobyt trwał do obiadu,  po nim wyruszono do Chorzowa. Pod szkołą na młodzież oczekiwali rodzice. Wieczór był przeznaczony na program rodzinny.
wizyta_gosci_z_ozd_3

W czwartek 22 maja uczniowie szkół polskiej i węgierskiej  przedstawiali program artystyczny. Między innymi  zostały przygotowane prezentacje multimedialne, przybliżające uczniom osiągnięcia szkół, występy taneczne i wokalne, przedstawienie „Cztery pory roku”. Młodzież węgierska i polska miała możliwość poznania zajęć i osiągnięć zdobywanych przez rówieśników. Jeden z chłopców z Ózd obchodził urodziny, gospodarze nie zapomnieli o torcie i urodzinowych życzeniach.
Po poczęstunku młodzież udała się na spacer po Chorzowie. W Parku Róż uczniowie obserwowali gniazdo łabędzi na jednym ze stawów, następnie przeszli ulicą Zdrojową, zatrzymali się przy budynkach liceum im. Juliusza Słowackiego i Marii Skłodowskiej-Curie, oglądali budynek „drapacza chmur”, przeszli ulicą Wolności do Urzędu Miasta. Tam w Małej Sali Posiedzeń miało miejsce spotkanie z wiceprezydentem miasta Wiesławem Ciężkowskim  i zwiedzanie wieży Ratusza.  Pan wiceprezydent przybliżył młodzieży najważniejsze wydarzenia z historii Chorzowa, zwrócił szczególną uwagę na plany i problemy dnia dzisiejszego i na wieloletnią współpracę z węgierskim Ózd.
wizyta_gosci_z_ozd_2

Atrakcjami popołudnia był przejazd kolejką linową od stacji „Wesołe miasteczko” do Stadionu Śląskiego i seans w Planetarium Śląskim „Era lotów kosmicznych”. Dla węgierskiej i polskiej młodzieży przejazd kolejką był ogromnym przeżyciem. Seans w planetarium był wyświetlany w języku angielskim, co pozwalało na ocenienie własnych umiejętności językowych. Późnym popołudniem odbyła się dyskoteka w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie Batorym, która pełniła rolę pożegnalnego spotkania.
Rano 23 maja około godziny dziewiątej  młodzież węgierska pożegnała się z gospodarzami i wyruszyła w podróż do Ózd. Dla uczniów obydwu szkół był to czas nawiązywania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Dzięki takim programom młodzież uczy się wzajemnego szacunku i tolerancji, musi pokonać barierę językową. Dowodem na ogromną wartość międzynarodowych spotkań jest to, że wielu uczestników programu partnerskiej wymiany kontynuuje znajomość dzięki możliwościom, jakie stwarza internet.


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
21-05-2014 r.

karta_rowerowa_1
karta_rowerowa_2
 karta_rowerowa_3  karta_rowerowa_4
 
„DLACZEGO SPORT MNIE KRĘCI…?”

Pod takim tytułem w dniu 27 maja odbyła się konferencja w ramach kampanii „Ćwicz umysł i ciało bezpiecznie”.
konferencja_szkol_sportowych_1
konferencja_szkol_sportowych_2

Jako gospodarz imprezy zaprezentowaliśmy liczne sukcesy sportowe szkoły, ze zgrupowania kadry Polski w pływaniu przybyła uczennica gimnazjum Paulina Peda, a zespół cheerleaderek przedstawił krótki program artystyczny.
konferencja_szkol_sportowych_3
konferencja_szkol_sportowych_4

Uczniowie i nauczyciele szkół sportowych uczestniczyli w prezentacji lekcji szermierczej, szermierki japońskiej Iaijutsu Komei Juku.
konferencja_szkol_sportowych_5
konferencja_szkol_sportowych_6

Mogli zobaczyć pokaz: tańców standardowych (tango, walc angielski, walc wiedeński), zumby, skeczu „Dlaczego sport nas kręci?” oraz wysłuchali interesujących wystąpień zaproszonych gości:
- „Istota, zalety i metody ćwiczeń w sporcie oraz zasady fair play” - prof. Zbigniew Czajkowski (zawodnik i trener floreta i szabli, wyróżniony w konkursie „Fair play” PKOL 2013)
- „Wrzuć na luz” - Lucyna Kubecko-Greguła (psycholog poradni psychologiczno–pedagogicznej)
- „Sport w moim życiu” – Czesław Okoński (weteran GKS Piast Gliwice)
- „Baba na boisku” – Moja praca moją pasją – Magdalena Figura (sędzia piłkarska)
- „Dopalacze – wypalacze” – Stanisław Maciaszek (przewodniczący Stowarzyszenia Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii)
- „Mój pierwszy maraton” – Sylwia Ratka.
konferencja_szkol_sportowych_7
konferencja_szkol_sportowych_8

Na zakończenie spotkania, na boisku szkolnym odbył się pokaz modeli latających samolotów.
PIERWSZOKLASIŚCI CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI

W maju biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej pasowanie na czytelnika. Dzieci uroczyście przysięgały czytać i dbać o książki. Poprzez rozwiązywanie zagadek sprawdzały znajomość alfabetu, bajek i baśni oraz obejrzały przygotowany przez uczennice klasy szóstej program artystyczny. Choć większość uczniów klas pierwszych potrafi już korzystać z biblioteki od tej pory wszyscy stali się jej oficjalnymi czytelnikami.
pasowanie_na_czytelnikow_2
pasowanie_na_czytelnikow_1

W ramach pasowania na czytelnika klasa 1a obejrzała spektakl Teatru Maska z Krakowa pod tytułem „Tajemnica zaginionych liter”. Pokaz miał miejsce w siedzibie Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.
Mamy nadzieję, że dzieci dotrzymają złożonej obietnicy i będą chętnie czytać książki i odwiedzać bibliotekę szkolną.

 

HENRYK SŁAWIK

Biblioteka szkolna w maju 2014 roku zorganizowała prelekcję dla wszystkich klas gimnazjalnych poświęconą Henrykowi Sławikowi. Pochodzący z Górnego Śląska Henryk Sławik w czasie II wojny światowej uratował na Węgrzech ok. 5 tys. Żydów i pomógł dziesiątkom tysięcy polskich uchodźców.
Sejmik Śląski jednogłośnie mianował patronem 2014 roku Henryka Sławika. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 70. rocznica śmierci Sławika. Jak zaakcentowali radni w przyjętej rezolucji w tej sprawie, zamordowany w niemieckim obozie w 1944 r. Sławik był "bohaterem trzech narodów: polskiego, węgierskiego i żydowskiego".
henrykslawik
henrykslawik_1

Jeżeli liczba uratowanych z Holokaustu byłaby miarą zasług, to jest on największym polskim Sprawiedliwym i jednym z największych Sprawiedliwych w ogóle. 25.02.2010 r. order Orła Białego nadał pośmiertnie Henrykowi Sławikowi Prezydent RP prof. Lech Kaczyński.
Rada Miasta Katowice podjęła w październiku 2013 r. decyzję o budowie pomnika Sławika i Antalla, Węgra który również zaangażowany był w ratowanie polskich Żydów.
Gimnazjaliści naszej szkoły zapoznali się z prezentacją multimedialną ukazującą życie
i działalność Sławika. Następnie zobaczyli film dokumentalny  „Henryk Sławik. polski Wallenberg”, w którym przybliżona została postać bohatera.
Prelekcja miała na celu pokazanie historii człowieka, który uratował wiele tysięcy istnień ludzkich, a którego imię było praktycznie zapomniane. Ukazana została postać, która może być wzorem i autorytetem dla młodych ludzi.

 

 DRUŻYNOWE ZAWODY LEKKOATLETÓW

20 maja na stadionie przy ul. Lompy w Chorzowie zebrały się liczne zastępy lekkoatletów z całego Chorzowa, Siemianowic i Świętochłowic.
druzynowe_zawody_la_1
druzynowe_zawody_la_2
druzynowe_zawody_la_3

Stawką był awans do finałów wojewódzkich. Reprezentanci Gimnazjum Sportowego nr 11 podołali zadaniu i uzyskali awans. Dzięki temu już 23 maja będziemy mogli rywalizować z najlepszymi zespołami na Śląsku w finale, który się odbędzie nieopodal Jasnej Góry w Częstochowie. Awans uzyskała drużyna dziewcząt i chłopców.
druzynowe_zawody_la_4
druzynowe_zawody_la_5

Wśród dziewcząt najwięcej punktów wg tabel wielobojowych uzyskały: Jagoda Dubińska z klasy III B w skoku wzwyż (150cm - 135pkt), Magdalena Cofałka z tej samej klasy w biegu na 300m (45,79s - 129pkt) oraz Dagmara Troska z klasy I B w biegu na 300m (47,65s - 98 pkt).
Wśród chłopców najlepsi byli kolejno: Jakub Norek z klasy II A w biegu na 300m (39,08s - 137pkt), Patryk Juzyszyn z klasy II B w biegu na 300m (39,80s - 123pkt) oraz Jakub Styrna z klasy III B w biegu na 100m (12,35s - 118pkt).

MISTRZOSTWA CHORZOWA W CZWÓRBOJU

Dnia 19 i 20 maja stadion lekkoatletyczny przy ulicy Lompy opanowali młodzi lekkoatleci, którzy rozegrali  najtrudniejszą konkurencję lekkiej atletyki, jaką są wieloboje. W szkołach podstawowych rozgrywa się czwórbój lekkoatletyczny, w skład którego wchodzą: bieg na 60m, skok w dal lub wzwyż, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m dziewcząt i 1000m chłopców. W związku z tym każda drużyna składająca się z sześciu zawodników, aby osiągnąć sukces końcowy, musi wykazać się dużą wszechstronnością.
mistrzostwa_chorzowa_4boj_la

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjny okazał się nasz zespół, który osiągając wynik 1060 punktów został Mistrzem Chorzowa i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 27 maja w Sosnowcu. Warto zaznaczyć, iż drugi zespół SP nr 5 dziewcząt, który rywalizował poza konkursem osiągnął identyczny wynik jak koleżanki z pierwszego espołu, co świadczy o bardzo wysokim poziomie sportowym naszych młodych zawodniczek. Najlepszą wieloboistką okazała się Julia Hellfaier z klasy 6 a, która indywidualnie zdobyła aż 248 punktów.
Wśród chłopców nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich kolegów z innych szkół i zdobyli wicemistrzostwo Chorzowa z wynikiem 823 punktów. Najlepszym wieloboistą okazał się Pio Scelina z klasy 6 b, który indywidualnie zdobył 210 punktów.
Finał Województwa Śląskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym
27 maja w Sosnowcu spotkały się najlepsze zespoły 4-bojowe Śląska. W tej doborowej stawce znalazły się nasze dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5.
final_wojewodzki_4boj_la

Nasze młode zawodniczki na ten dzień przygotowały bardzo dobrą formę sportową i w każdej z konkurencji poprawiały kolejne rekordy życiowe, które sukcesywnie powiększały ogólny dorobek punktowy zespołu.Jednak rywalki też były doskonale przygotowane. Rywalizacja wśród dziewcząt była wyrównana i na wysokim poziomie, a o końcowym miejscu decydowały niewielkie różnice punktowe. Nasze zawodniczki osiągnęły jako drużyna 1151 punktów, co dało nam 9 miejsce. Naszą najlepszą zawodniczką ponownie została Julia Hellfaier, która poprawiła swój rezultat z Mistrzostw Chorzowa o 8 punktów i osiągnęła wynik 256 punktów.
Drużynę dziewcząt prowadziła Marzena Gruchel.

II MISTRZOSTWA W LEKKOATLETYCE SP NR 5

Podczas II Mistrzostw Lekkoatletycznych odbyły się konkurencje czwórboju: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m/1000m. W biegu na 60m wśród dziewcząt I miejsce zajęła Joanna Sornowska z klasy 5 b, II miejsce zajęły ex aequo Pola Janiurek z 5 b oraz Julia Hellfeier z klasy 6a.
Wśród chłopców w biegu na 60m na podium stanęli: na miejscu pierwszym Oskar Cieśla z klasy 6 a, drugi był Krzysztof Syrowy z klasy 6 e, trzecią lokatę zajął Andrian Lawrientiew z klasy 6 b.
Najlepsze dziewczęta w skoku w dal: I miejsce - Oliwia Fular 6 b, II miejsce - Pola Janiurek 5 b, III miejsce - Marta Frank 6 b.
Najlepsi chłopcy w skoku w dal: I miejsce - Paweł Płaszczymąka z 6 b, II miejsce Oskar Cieśla z klasy 6 a, III miejsce Kamil Kuś z 6 e.
W rzucie piłeczka palantową wśród dziewcząt I miejsce zajęła Patrycja Dyrcz z 6 b, II - Dominika Bańczyk z 5 b.
Wśród chłopców w rzucie piłeczką palantową na podium stanęli: na I miejscu Pio Scelina z 6 b, na II miejscu ex aequo Mateusz Bończyk z 5 b oraz Robert Kobuszewski z 6 a.
Na dystansie biegu na 600m dziewcząt zwyciężyła Dominika Kosińska z klasy 6 a. Drugie miejsce zajęła Oliwia Fular z klasy 6 b. Trzecią lokatę zajęła Jennifer Potrzeba z klasy 6 b.
W biegu na 1000m chłopców na podium stanęli: na I miejscu Paweł Płaszczymąka z klasy 6 b, na II miejscu Mateusz Bończyk z klasy 5 b, na III miejscu podium stanął Kamil Kuś z klasy 6 e.

MISTRZOSTWA SZTAFETOWE 

Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Gimnazjum Sportowe nr 11 zmierzyły się z rywalami z innych szkół startując w sztafetach oraz szwedzkiej (100m, 200m, 300, 400m).
mistrzostwa_sztafetowe_1

Zdecydowanie zwyciężyliśmy w Chorzowie, gdzie na osiem startujących drużyn zajęliśmy aż siedem pierwszych miejsc, uzyskując tym samym awans do finałów wojewódzkich. Trzy sztafety ustanowiły nowe rekordy szkoły. Jest to dobry zwiastun na finały wojewódzkie, które już niebawem odbędą się w Sosnowcu. Opiekunami drużyn na zawodach byli Marzena Gruchel, Tomasz Grzywacz i Krzysztof Podchul.

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2014

W dniu 14 maja odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w których nasi zawodnicy walczyli z najlepszymi klubami z całego Śląska. Nasza kadra walczyła w ośmiu konkurencjach kobiet i mężczyzn plasując się na najwyższych miejscach zdobywając punkty, dzięki którym zdobyliśmy II miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców.
wojewodzkie_igrzyska_plywanie2014_1
wojewodzkie_igrzyska_plywanie2014_2

Nasza kadra gimnazjalistów składała się z:
Brembor Patrycja III miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym ( 14pkt)
Ellgoth Piotr III miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym ( 14pkt)
Majchrewicz Patrycja V miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym ( 12pkt)
Świstek Krzysztof I miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym ( 17pkt)
Spoljar Sylwia I miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym ( 17pkt)
Jung Krzysztof II miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym ( 15pkt)
Peda Paulina I miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym ( 17pkt)
Kurowski Szymon II miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym ( 15pkt)
Śleziak Natalia VIII miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym ( 9pkt)
Kędziora Daniel VII miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym ( 10pkt)
Bilińska Dominika II miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym ( 15pkt)
Kubas Mateusz VI miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym ( 11pkt)
Kowalska Karolina II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym  ( 15pkt)
Majchrewicz Patrycjusz V miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym ( 12pkt)
Szuster Aleksandra V miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym ( 12pkt)
Bartnikiewicz Jan V miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym ( 12 pkt)
Sztafeta kobiet na dystansie 8x 50m stylem dowolnym  I miejsce ( 34 pkt)
Sztafeta mężczyzn na dystansie 8x50 stylem dowolnym IV miejsce ( 26 pkt)
Trenerzy: Małgorzata Myrcik, Sławomir Pąchalski, Monika Naczyńska

LIGA KLUBÓW ŚLĄSKICH ROCZNIKA 2004

W sobotę 10 maja na krytej pływalni aQuaRelax w Knurowie odbyła się finałowa runda Ligi Klubów Śląskich w pływaniu rocznika 2004.
W zawodach reprezentowali nas uczniowie klasy 3 a. Zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji finałowej całego cyklu zawodów.
finallks2004

Miejsca na podium wywalczył Szymon Ellgoth, który dwukrotnie stawał na trzecim stopniu podium w konkurencjach 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym, jak również sztafeta chłopaków 4x50m stylem zmiennym w składzie: Szymon Ellgoth, Adam Cieślar, Maciej Warczak i Paweł Kwiecień.
Szymon Ellgoth wśród chłopaków został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu Ligi Klubów Śląskich.
Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli również: Ołubiec Maja  - 5 miejsce – 50m stylem motylkowym, Maciej Warczak – 8 miejsce – 100m stylem zmiennym, 7 miejsce – 50m stylem motylkowym, sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym: skład 1 – miejsce 5, skład 2 – miejsce 10.
Wszyscy zawodnicy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe pod okiem trenerów Kornelii Baljon i Mateusza Niegota.FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI SPORTOWEJ
CZYLI ZŁOTE LATA POLSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ W PIOSENCE

Zapraszamy młodzież naszej szkoły do udziału w Festiwalu Polskiej Piosenki Sportowej. Jest to impreza organizowana po raz pierwszy w naszej szkole i będzie towarzyszyła obchodom XXV Olimpijskich Dni Sportu. Z tej okazji wspólnie odbędziemy podróż sentymentalną do lat świetności polskiej piłki nożnej. Zabiorą nas w nią piosenki, które w latach 70-dziesiątych i 80-dziesiątych wykonywali tacy wokaliści jak: Maryla Rodowicz, Bohdan Łazuka, Maria Koterbska, Andrzej Dąbrowski czy Anna Jantar. Impreza została zaplanowana na 16 czerwca o godz.16.00. w auli szkolnej.
Zapraszamy na widownię młodzież naszej szkoły, grono pedagogiczne, rodziców, dziadków i przyjaciół rodziny. Będziemy nie tylko kibicować swoim faworytom. Podczas festiwalu przeprowadzone zostaną konkursy:
1. Wybierać będziemy „słowika publiczności”.
2. Rozlosowane wcześniej w klasach imienne wejściówki będą brały udział w losowaniu nagród.
3. W konkursie dla starszej widowni (rodzice, dziadkowie) zgadywać będziemy „kto jest na zdjęciu”.
Karteczki z odpowiedziami wrzucane będą do odpowiednich urn. Wśród posiadaczy wejściówek rozlosowanych zostanie 10 piłek. Natomiast wyniki 1 i 3 konkursu ogłoszone zostaną podczas zakończenia XXV Olimpijskich Dni Sportu – 18 czerwca o godz. 13.00.
Czytaj całość…